  • P0603E1101BN
P0603E1101BN
advertisement
Manufacturer No:
P0603E1101BN
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-P0603E1101BN
Package:
0603
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P0603E1101BN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Contact Plating
    Silver, Tin
  • Package / Case
    0603
  • Published
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    1.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Depth
    850μm
  • Military Standard
    Not
  • Length
    1.52mm