  • P0603Y1003BN
P0603Y1003BN
advertisement
Manufacturer No:
P0603Y1003BN
Manufacturer:
Vishay / Sfernice
HK JDW NO:
875-P0603Y1003BN
Package:
0603
Datasheet:
P0603Y1003BN
Description:
Thin Film, 100kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
P0603Y1003BN
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    125mW
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Length
    1.52mm