  • P0603Y5901BNT
P0603Y5901BNT
advertisement
Manufacturer No:
P0603Y5901BNT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-P0603Y5901BNT
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Thin Film, 5.9kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
P0603Y5901BNT
    Select All
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
    0603
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    5.9kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Length
    1.52mm