  • P0805E4640BB
P0805E4640BB
advertisement
Manufacturer No:
P0805E4640BB
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-P0805E4640BB
Description:
Thin Film, 464Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
P0805E4640BB
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    464Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Depth
    1.27mm
  • Length
    1.91mm