  • P084E-7CBR10K
P084E-7CBR10K
advertisement
Manufacturer No:
P084E-7CBR10K
HK JDW NO:
860-P084E-7CBR10K
Package:
Datasheet:
P084E-7CBR10K
Description:
POT 10K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
P084E-7CBR10K
    Conductive Plastic
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2011
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Actuator Type
    Flatted
  • Bushing Thread
    M7 x 0.75
  • Taper
    Linear
  • Built in Switch
    Rotary, SPST
  • Actuator Diameter
    0.138 (3.50mm)
  • Rotation
    300°
  • Size - Body
    Rectangular - 0.368 x 0.303 Facex0.728L 9.35mmx7.70mmx9.35mm + Switch
  • Number of Gangs
    4
  • Actuator Length
    0.827 21.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%