  • P110KV1-1F15BR100K
P110KV1-1F15BR100K
advertisement
Manufacturer No:
P110KV1-1F15BR100K
HK JDW NO:
860-P110KV1-1F15BR100K
Package:
Description:
POT 100K OHM 1/20W PLASTIC LIN
Step5Bar-code shipping tag
P110KV1-1F15BR100K
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Resistive Material
    Conductive Plastic
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2008
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    100kOhm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
    Flatted
  • Bushing Thread
    M9 x 0.75
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Taper
    Linear
  • Built in Switch
    Detent
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Rotation
    300°
  • Size - Body
    Rectangular - 0.626 x 0.472 Face x 0.626 H 15.90mmx12.00mmx15.90mm
  • Actuator Length
    0.591 15.00mm