  • P1330R-333G
P1330R-333G
advertisement
Manufacturer No:
P1330R-333G
HK JDW NO:
79-P1330R-333G
Step5Bar-code shipping tag
P1330R-333G
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    P1330R
  • Size / Dimension
    0.325Lx0.125W 8.26mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • Depth
    3.18mm
  • Current Rating
    568mA
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    538mOhm Max
  • Max DC Current
    568mA
  • Current - Saturation
    270mA
  • Height
    3.68mm
  • Height Seated (Max)
    0.145 3.68mm