  • P1504UBLTP
P1504UBLTP
advertisement
Manufacturer No:
P1504UBLTP
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-P1504UBLTP
Package:
6-SMD, Gull Wing
Datasheet:
P1504UBLTP
Description:
THYRISTOR 140V/280V 250A 6SMD GW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P1504UBLTP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, Gull Wing
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2004
  • Series
    SIDACtor®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    55pF 95pF
  • Current Rating
    2.2A
  • Number of Elements
    4
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    80A
  • Peak Pulse Current
    250A
  • Hold Current
    150mA
  • Voltage - Off State
    140V 280V
  • Current - Hold (Ih)
    150mA
  • Voltage - Breakover
    180V 360V
  • Voltage - On State
    4V
  • Current - Peak Pulse (8/20μs)
    250A