  • P160KN2-0QC20B100K
P160KN2-0QC20B100K
advertisement
Manufacturer No:
P160KN2-0QC20B100K
HK JDW NO:
860-P160KN2-0QC20B100K
Step5Bar-code shipping tag
P160KN2-0QC20B100K
    Conductive Plastic
  • Published
    2008
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    100kOhm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Termination Style
    PC Pins
  • Actuator Type
    Knurled and Slotted
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Taper
    Linear
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Actuator Length
    0.787 20.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%