  • P160KNP-0EA15A1MEG
P160KNP-0EA15A1MEG
advertisement
Manufacturer No:
P160KNP-0EA15A1MEG
HK JDW NO:
860-P160KNP-0EA15A1MEG
Step5Bar-code shipping tag
P160KNP-0EA15A1MEG
    Conductive Plastic
  • Published
    2008
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    1MOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Actuator Type
    Slotted
  • Adjustment Type
    User Defined
  • Taper
    Logarithmic
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Actuator Length
    0.591 15.00mm