  • P160KNP-0QD20B10K
P160KNP-0QD20B10K
advertisement
Manufacturer No:
P160KNP-0QD20B10K
HK JDW NO:
860-P160KNP-0QD20B10K
Package:
Datasheet:
P160KNP-0QD20B10K
Description:
POT 10K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
P160KNP-0QD20B10K
  • Published
    2008
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Actuator Type
    Knurled and Slotted
  • Taper
    Linear
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Size - Body
    Round - 0.669Dia x 0.374 H 17.00mmx9.50mm
  • Actuator Length
    0.787 20.00mm