  • P160KNPD-0EC25C20K
P160KNPD-0EC25C20K
advertisement
Manufacturer No:
P160KNPD-0EC25C20K
HK JDW NO:
860-P160KNPD-0EC25C20K
Step5Bar-code shipping tag
P160KNPD-0EC25C20K
    Conductive Plastic
  • Published
    2008
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    20kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Termination Style
    PC Pins
  • Actuator Type
    Slotted
  • Adjustment Type
    Rear Adjustment
  • Taper
    Reverse Logarithmic
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Rotation
    300°
  • Number of Gangs
    1
  • Actuator Length
    0.984 25.00mm