  • P170SPD-QA13BR100K
P170SPD-QA13BR100K
advertisement
Manufacturer No:
P170SPD-QA13BR100K
HK JDW NO:
860-P170SPD-QA13BR100K
Step5Bar-code shipping tag
P170SPD-QA13BR100K
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    100kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Actuator Type
    Knurled and Slotted
  • Adjustment Type
    Rear Adjustment
  • Taper
    Linear
  • Built in Switch
    Rotary, SPST
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Actuator Length
    0.512 13.00mm