  • P230-2MC16CR500K
P230-2MC16CR500K
advertisement
Manufacturer No:
P230-2MC16CR500K
HK JDW NO:
860-P230-2MC16CR500K
Package:
Datasheet:
P230-2MC16CR500K
Step5Bar-code shipping tag
P230-2MC16CR500K
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    500kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Actuator Type
    Knurled and Slotted
  • Taper
    Reverse Logarithmic
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Actuator Length
    0.630 16.00mm