  • P231-EC20BR5K
P231-EC20BR5K
advertisement
Manufacturer No:
P231-EC20BR5K
HK JDW NO:
860-P231-EC20BR5K
Package:
Datasheet:
P231-EC20BR5K
Description:
POTENTIOMETER
Step5Bar-code shipping tag
P231-EC20BR5K
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    5kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Taper
    Linear
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Rotation
    300°
  • Number of Gangs
    1
  • Actuator Length
    0.787 20.00mm