  • P233-SFD20AR10K
P233-SFD20AR10K
advertisement
Manufacturer No:
P233-SFD20AR10K
HK JDW NO:
860-P233-SFD20AR10K
Package:
Datasheet:
P233-SFD20AR10K
Step5Bar-code shipping tag
P233-SFD20AR10K
  • Series
    P233
  • Tolerance
    ±10%
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.3W 3/10W
  • Actuator Type
    Flatted
  • Bushing Thread
    M9 x 0.75
  • Taper
    Logarithmic
  • Actuator Diameter
    0.250 (6.35mm)
  • Rotation
    300°
  • Number of Gangs
    2
  • Actuator Length
    0.787 20.00mm