  • P25A13D-R1B
P25A13D-R1B
advertisement
Manufacturer No:
P25A13D-R1B
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-P25A13D-R1B
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC DESKTOP ADPT 5V +/-12V 25W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P25A13D-R1B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Desktop
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    P25A-T (25W)
  • Size / Dimension
    4.25Lx2.64W x 1.42 H 108.0mmx67.0mmx36.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus, GS
  • Efficiency
    72%
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    2.5A 800mA 300mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    2.5A
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    5V 12V -12V
  • Current - Output 1
    2.5A
  • Max Output Power
    25W
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    60.2 1.53m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    DIN, 5 Pin
  • Max Input Current
    800mA
  • Height
    35.56mm