  • P260P-D1BS3CA50K
P260P-D1BS3CA50K
advertisement
Manufacturer No:
P260P-D1BS3CA50K
HK JDW NO:
860-P260P-D1BS3CA50K
Package:
Datasheet:
P260P-D1BS3CA50K
Description:
POTENTIOMETER
Step5Bar-code shipping tag
P260P-D1BS3CA50K
  • Tolerance
    ±10%
  • Resistance
    50kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Actuator Type
    Slotted
  • Bushing Thread
    3/8-32
  • Taper
    Logarithmic
  • Actuator Diameter
    0.250 (6.35mm)
  • Actuator Length
    0.787 20.00mm