  • P261P-S1BS6CA10K
P261P-S1BS6CA10K
advertisement
Manufacturer No:
P261P-S1BS6CA10K
HK JDW NO:
860-P261P-S1BS6CA10K
Package:
Datasheet:
P261P-S1BS6CA10K
Step5Bar-code shipping tag
P261P-S1BS6CA10K
    Conductive Plastic
  • Published
    2017
  • Series
    P261
  • Tolerance
    ±10%
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Actuator Type
    Slotted
  • Adjustment Type
    User Defined
  • Taper
    Logarithmic
  • Built in Switch
    None
  • Actuator Diameter
    0.250 (6.35mm)
  • Actuator Length
    1.260 32.00mm