  • P276QE103M275L
P276QE103M275L
advertisement
Manufacturer No:
P276QE103M275L
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-P276QE103M275L
Package:
Datasheet:
P276QE103M275L
Description:
Quantity:
In Stock : 1200
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
P276QE103M275L
  • Product Weight (g)
    1.7
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.01uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    15.2
  • Suppression Class
    X2
  • Size (mm)
    18.5 X 5.2 X 10.5
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -40
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    110
  • Product Depth (mm)
    5.2(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.8
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    EMI Suppression
  • Termination Style
    Radial
  • Voltage
    275VAC|630VDC