  • P30U124M1
P30U124M1
advertisement
Manufacturer No:
P30U124M1
HK JDW NO:
192-P30U124M1
Package:
Axial
Datasheet:
P30U124M1
Description:
P30 0.12μF 100V Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.150Diax0.290L 3.81mmx7.37mm 10°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
P30U124M1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    P30
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.150Diax0.290L 3.81mmx7.37mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.12μF
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Lead Style
    Straight
  • Custom Capabilities
    Tape and Reel
  • Diameter
    3.81mm
  • Length
    7.37mm