  • P34-100SXE
P34-100SXE
advertisement
Manufacturer No:
P34-100SXE
Manufacturer:
Daburn Electronics
HK JDW NO:
197-P34-100SXE
Package:
7-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
P34-100SXE
Description:
AC-DC POWER MODULE 100VDC OUTPUT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P34-100SXE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-DIP Module, 5 Leads
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Series
    P3
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.50W x 1.56 H 88.9mmx63.5mmx39.6mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Active
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, UL
  • Voltage - Output 1
    100V
  • Current - Output (Max)
    100mA
  • Voltage - Input
    105V~240VAC
  • Line Regulation
    0.05%
  • Load Regulation
    0.2%