  • P35-15SQ/MHIA
P35-15SQ/MHIA
advertisement
Manufacturer No:
P35-15SQ/MHIA
HK JDW NO:
197-P35-15SQ/MHIA
Description:
AC/DC CONVERTER 15VDC
Step5Bar-code shipping tag
P35-15SQ/MHIA
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.50W x 1.56 H 88.9mmx63.5mmx39.6mm
  • Feature
    OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Medical
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    300mA
  • Voltage - Input
    100V~125VAC
  • Line Regulation
    ±0.1%