  • P3519R-101J
P3519R-101J
advertisement
Manufacturer No:
P3519R-101J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-P3519R-101J
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
P3519R-101J
    Select All
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~130°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    P3519R
  • Size / Dimension
    0.358Lx0.190W 9.09mmx4.83mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    5.35A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    100nH
  • DC Resistance (DCR)
    10mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    13.66A
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm