  • P37-15S-04
P37-15S-04
advertisement
Manufacturer No:
P37-15S-04
HK JDW NO:
197-P37-15S-04
Datasheet:
P37-15S-04
Description:
AC-DC POWER MODULE 15VDC OUTPUT
Step5Bar-code shipping tag
P37-15S-04
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.50W x 1.56 H 88.9mmx63.5mmx39.6mm
  • Feature
    SCP
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, UL
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    105V~125VAC
  • Line Regulation
    0.02%
  • Load Regulation
    0.1%