  • P37-24SXE
P37-24SXE
advertisement
Manufacturer No:
P37-24SXE
HK JDW NO:
197-P37-24SXE
Datasheet:
P37-24SXE
Description:
AC-DC POWER MODULE 24VDC OUTPUT
Step5Bar-code shipping tag
P37-24SXE
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to P37-24SXE.
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.50W x 2.01 H 88.9mmx63.5mmx51.0mm
  • Feature
    SCP
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Approval Agency
    CE, cURus, UL
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    105V~240VAC
  • Line Regulation
    0.1%