  • P38-10SXE/MHIA
P38-10SXE/MHIA
advertisement
Manufacturer No:
P38-10SXE/MHIA
HK JDW NO:
197-P38-10SXE/MHIA
Package:
7-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
Description:
AC/DC CONVERTER 10VDC
Step5Bar-code shipping tag
P38-10SXE/MHIA
  • Package / Case
    7-DIP Module, 5 Leads
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.50W x 2.01 H 88.9mmx63.5mmx51.0mm
  • Voltage - Output 1
    10V
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    105V~240VAC
  • Line Regulation
    ±0.02%
  • Load Regulation
    ±0.05%