  • P39-24S/MHIA
P39-24S/MHIA
advertisement
Manufacturer No:
P39-24S/MHIA
Manufacturer:
Daburn Electronics
HK JDW NO:
197-P39-24S/MHIA
Package:
7-DIP Module
Datasheet:
Description:
AC/DC CONVERTER 24VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P39-24S/MHIA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-DIP Module
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Series
    P3
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.70W x 2.00 H 101.6mmx68.6mmx50.8mm
  • Feature
    OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Medical
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    105V~125VAC
  • Line Regulation
    ±0.1%