  • P409CE104M275AH470
P409CE104M275AH470
advertisement
Manufacturer No:
P409CE104M275AH470
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-P409CE104M275AH470
Package:
Radial
Description:
KEMET P409CE104M275AH470 Film Capacitor, 0.1 F, P409 Series,20%, Radial Leaded, X2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P409CE104M275AH470
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    P409
  • Size / Dimension
    0.945Lx0.299W 24.00mmx7.60mm
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Low Pass
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    275VAC
  • Capacitance
    100nF
  • Technology
    RC
  • Depth
    7.6mm
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    20.3mm
  • Number of Channels
    1
  • Voltage
    275V
  • ESD Protection
    No
  • Filter Order
    1st
  • Values
    R = 47 Ω, C = 0.1μF
  • Resistance - Channel (Ω)
    47
  • Height
    0.551 14.00mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C