  • P4KE150CA R0G
P4KE150CA R0G
advertisement
Manufacturer No:
P4KE150CA R0G
HK JDW NO:
799-P4KE150CA R0G
Package:
DO-204AL, DO-41, Axial
Datasheet:
P4KE150CA R0G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P4KE150CA R0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    DO-204AL, DO-41, Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    P4KE
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    143V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    207V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    128V
  • Breakdown Voltage
    150V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Clamping Voltage-Max
    207V