  • P4KE62CA R0G
P4KE62CA R0G
advertisement
Manufacturer No:
P4KE62CA R0G
HK JDW NO:
799-P4KE62CA R0G
Datasheet:
P4KE62CA R0G
Step5Bar-code shipping tag
P4KE62CA R0G
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    58.9V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    85V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    53V
  • Breakdown Voltage
    62V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    53V
  • Clamping Voltage-Max
    85V