  • P53-15XE/MHIA
P53-15XE/MHIA
advertisement
Manufacturer No:
P53-15XE/MHIA
HK JDW NO:
197-P53-15XE/MHIA
Description:
AC/DC CONVERTER 5V +/-15VDC
Step5Bar-code shipping tag
P53-15XE/MHIA
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.50W x 1.56 H 88.9mmx63.5mmx39.6mm
  • Feature
    OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Medical
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    500mA 100mA 100mA
  • Voltage - Input
    105V~240VAC
  • Voltage - Output 2
    15V
  • Line Regulation
    ±0.02%
  • Load Regulation
    ±0.1%