  • P6KE47CA
P6KE47CA
advertisement
Manufacturer No:
P6KE47CA
HK JDW NO:
799-P6KE47CA
Description:
Quantity:
In Stock : 991
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
P6KE47CA
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to P6KE47CA .
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    2
  • Supplier Device Package
    DO-15
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Power Rating
    600W
  • Voltage - Rated DC
    47V
  • Base Part Number
    P6KE47
  • Operating Supply Voltage
    40.2V
  • Polarity
    Bidirectional
  • Power Dissipation
    5W
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    44.7V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    9.3A
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    64.8V
  • Clamping Voltage
    64.8V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    40.2V
  • Peak Pulse Current
    9.7A
  • Reverse Standoff Voltage
    40.2V
  • Max Surge Current
    100A
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    44.7V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Diameter
    3.53mm
  • Height
    3.6mm
  • Length
    7.6mm
  • Width
    3.6mm