  • P81-G120-CG
P81-G120-CG
advertisement
Manufacturer No:
P81-G120-CG
HK JDW NO:
894-P81-G120-CG
Package:
Datasheet:
P81-G120-CG
Description:
PMI LED 0.500" 120V TAB GREEN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P81-G120-CG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT
  • Shape
    CYLINDRICAL
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Color
    GREEN
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    8.9mm
  • Configuration
    SINGLE
  • Viewing Angle
    45 deg
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Size
    12.6mm
  • Luminous Intensity
    780.0 mcd
  • Lens Type
    WATER CLEAR
  • Forward Current-Max
    0.004A