  • P81W-W24-CW
P81W-W24-CW
advertisement
Manufacturer No:
P81W-W24-CW
HK JDW NO:
894-P81W-W24-CW
Package:
Datasheet:
P81W-W24-CW
Description:
PMI LED 0.500" 24V WIRE WHITE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P81W-W24-CW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT
  • Shape
    CYLINDRICAL
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Color
    WHITE
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    8.9mm
  • Configuration
    SINGLE
  • Viewing Angle
    50 deg
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Size
    12.6mm
  • Luminous Intensity
    280.0 mcd
  • Lens Type
    WATER CLEAR
  • Forward Current-Max
    0.018A