  • PA1005.020QNLT
PA1005.020QNLT
advertisement
Manufacturer No:
PA1005.020QNLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PA1005.020QNLT
Package:
Datasheet:
Description:
XFMR CURR SENSE 1:20 AECQ SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA1005.020QNLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PA1005QNL
  • Size / Dimension
    0.284Lx0.330W 7.21mmx8.38mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Invasive
  • Current Rating (Amps)
    20A
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Inductance
    80μH
  • DC Resistance (DCR)
    0.75mOhm Primary 550mOhm Secondary Max
  • Frequency Range
    20kHz~1MHz
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:20
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm