  • PACA-3000
PACA-3000
advertisement
Manufacturer No:
PACA-3000
Manufacturer:
ZF Electronics
HK JDW NO:
133-PACA-3000
Package:
Datasheet:
PACA-3000
Description:
SWITCH THUMB BCD 0.1A 50V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PACA-3000
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to PACA-3000.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Panel Mount, Snap-In
  • Housing Material
    Polyphenylene Oxide (PPO)
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    PA
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Black
  • Contact Finish
    Gold Alloy
  • Termination Style
    Card Edge/Solder Pad
  • Actuator Type
    Pushwheel
  • Read Out
    0 ~ 9
  • Contact Rating @ Voltage
    0.1A @ 50VAC/DC
  • Depth Behind Flange
    24.00mm
  • Output Code
    BCD
  • Section Width
    0.300 7.62mm
  • End Caps
    Sold Separately
  • Number of Sections
    1
  • Display Characters - Height
    0.120 3.00mm