  • PALC22V10D-25JC
PALC22V10D-25JC
advertisement
Manufacturer No:
PALC22V10D-25JC
HK JDW NO:
217-PALC22V10D-25JC
Package:
28-LCC (J-Lead)
Purchasing and Inquiry
PALC22V10D-25JC Overview
Type Surface Mount mounting is used for mounting the PLD stock.PAL FLASH is the programmable type of PLD Programmable logic device?.The 28-LCC (J-Lead)'s package makes it a popular choice for electronics.A Tube-material can be used for Programmable array logic's Packaging.5V's Programmable logic device's input voltage is provided.Programmable logic devices are always the case that 10 macro cells exist.PALC*22V10 stands for the biggest part of the PLD stock.In Surface Mount direction, the PLD is mounted.At 25GHz frequency, Programmable logic devices are still capable of performing precisely.10 I/Os on it can be programmed.5V is always used to power the Complex Programmable logic device.Inputs dedicated to 11 are embedded in the PLD.It has been programmed with a 28 termination.There is also the possibility of applying the Programmable Logic Devices subcategory.There is a 5V supply on the Programmable logic device.Programmable logic devices are 132 terms that make up the product.Programmable logic devices are possible to output 10 in a number of ways.A 28 pin on the board serves a specific purpose.At the moment, 75°C represents the highest working temperature.Maximum Supply Voltage (Vsup) is achieved at 5.25V.The supply voltage, Vsup, should be higher than the voltage 4.75V.
PALC22V10D-25JC Features
Mounting type of Surface Mount
Input voltage of 5V
10 I/Os
PALC22V10D-25JC Applications
  • Power-limited applications
  • High-speed Devices
  • High performance applications
  • Low power applications
  • Highly complex logic
  • Software
  • Microcomputer systems
  • Programmable Logic Devices
  • High-end communication equipment
  • Various types of power-limited applications
Step5Bar-code shipping tag
PALC22V10D-25JC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    28-LCC (J-Lead)
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2001
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    28
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    J BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    25GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    PALC*22V10
  • Pin Count
    28
  • JESD-30 Code
    S-PQCC-J28
  • Number of Outputs
    10
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    75°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Power Supplies
    5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL EXTENDED
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • Programmable Type
    PAL FLASH
  • Number of I/O
    10
  • Voltage - Input
    5V