  • PAT0510S-C-3DB-T10
PAT0510S-C-3DB-T10
advertisement
Manufacturer No:
PAT0510S-C-3DB-T10
HK JDW NO:
740-PAT0510S-C-3DB-T10
Step5Bar-code shipping tag
PAT0510S-C-3DB-T10
    COMPONENT
  • Frequency
    10GHz
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Impedance
    50Ohm
  • Frequency Range
    0Hz~10GHz
  • RF/Microwave Device Type
    FIXED ATTENUATOR
  • VSWR-Max
    1.3
  • Input Power-Max (CW)
    15.05dBm
  • Attenuation Value
    3dB
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    32mW
  • Max Power Dissipation
    32mW