  • PAT0603E4000BST1
PAT0603E4000BST1
advertisement
Manufacturer No:
PAT0603E4000BST1
HK JDW NO:
881-PAT0603E4000BST1
Datasheet:
PAT0603E4000BST1
Description:
Quantity:
In Stock : 10870
Step5Bar-code shipping tag
PAT0603E4000BST1
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    400Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    150mW
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Depth
    810μm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.46mm
  • Length
    1.6256mm