  • PB-1120-8SA0
PB-1120-8SA0
advertisement
Manufacturer No:
PB-1120-8SA0
Manufacturer:
Lite-On, Inc.
HK JDW NO:
456-PB-1120-8SA0
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PB-1120-8SA0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    104.326245g
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    1A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Polarity
    Positive
  • Power Dissipation-Max
    12W
  • Voltage - Output
    12V
  • Current - Output 1
    1A
  • Cord Length
    1.4986m
  • Power - Output
    12W
  • Height
    89.408mm
  • Length
    49.53mm
  • Width
    36.068mm