  • PB-12N23P-01Q
PB-12N23P-01Q
advertisement
Manufacturer No:
PB-12N23P-01Q
HK JDW NO:
512-PB-12N23P-01Q
Package:
Datasheet:
PB-12N23P-01Q
Description:
TRANSDUCER, E/M, BUZZER, 2.3KHZ, 80DBA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PB-12N23P-01Q
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.402 10.20mm
  • Length
    12mm
  • Width
    12mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    Washable
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mount
    Flush, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Weight
    1.799996g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2008
  • Series
    PB
  • Size / Dimension
    0.472Dia 12.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Rated
    1.5V
  • Voltage - Rated DC
    1.5V
  • Technology
    Magnetic
  • Current Rating
    25mA
  • Frequency
    2.3kHz
  • Operating Supply Current
    25mA
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Input Type
    DC
  • Current - Supply
    25mA
  • Voltage Range
    1.25V~2.5V
  • Sensing Method
    Magnetic
  • Washable
    Yes
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    80dB @ 1.5V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Diameter
    12mm
  • Height
    9.7mm