  • PB223-156.25M
PB223-156.25M
advertisement
Manufacturer No:
PB223-156.25M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-PB223-156.25M
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 11878
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PB223-156.25M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PB
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    156.25MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.75mm
  • Operating Frequency
    156.25MHz
  • Rise Time-Max
    1ns
  • Fall Time-Max
    1ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Max Supply Current
    50mA
  • Height
    1.7526mm
  • Height Seated (Max)
    0.058 1.47mm