  • PB6B2FM2M1CAL00S500
PB6B2FM2M1CAL00S500
advertisement
Manufacturer No:
PB6B2FM2M1CAL00S500
HK JDW NO:
791-PB6B2FM2M1CAL00S500
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 107
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PB6B2FM2M1CAL00S500
  • Type
    Standard
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating (Amps)
    125mA AC 200mA DC
  • Ingress Protection
    IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Round, Button
  • Circuit
    SPST-NO
  • Switch Function
    Off-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 13.60mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    Black
  • Electrical Life
    500,000 Cycles
  • Mechanical Life
    1,000,000 Cycles
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount, Front
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C