  • PB6B2FM2M1CAL01S500
PB6B2FM2M1CAL01S500
advertisement
Manufacturer No:
PB6B2FM2M1CAL01S500
HK JDW NO:
791-PB6B2FM2M1CAL01S500
Quantity:
In Stock : 86
Step5Bar-code shipping tag
PB6B2FM2M1CAL01S500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PB6
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Standard, Illuminated
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating (Amps)
    125mA AC 200mA DC
  • Ingress Protection
    IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 13.60mm Dia