  • PBA1000F-15-CU
PBA1000F-15-CU
advertisement
Manufacturer No:
PBA1000F-15-CU
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PBA1000F-15-CU
Package:
Datasheet:
PBA1000F-15-CU
Description:
Quantity:
In Stock : 5665
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PBA1000F-15-CU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    PBA (1000W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    9.45Lx5.91W x 2.40 H 240.0mmx150.1mmx61.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    1.05kW
  • Current - Output 1
    70A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    61mm