  • PBA100F-15-GTN
PBA100F-15-GTN
advertisement
Manufacturer No:
PBA100F-15-GTN
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PBA100F-15-GTN
Package:
Datasheet:
PBA100F-15-GTN
Description:
Quantity:
In Stock : 11676
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PBA100F-15-GTN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    453.59237g
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Series
    PBA (100W)
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    5.79Lx1.26W x 3.66 H 147.1mmx32.0mmx93.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    105W
  • Current - Output 1
    7A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    32mm