  • PBA150F-9-N
PBA150F-9-N
advertisement
Manufacturer No:
PBA150F-9-N
HK JDW NO:
165-PBA150F-9-N
Package:
Datasheet:
PBA150F-9-N
Description:
Switching Power Supplies 150W 9V 16.7A w/cover
Step5Bar-code shipping tag
PBA150F-9-N
  • Weight
    560.186577g
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Published
    2005
  • Series
    PBA (150W)
  • Size / Dimension
    6.61Lx1.34W x 3.66 H 167.9mmx34.0mmx93.0mm
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Depth
    93.5mm
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    9V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Current
    16.7A
  • Output Power
    150.3W
  • Current - Output 1
    16.7A
  • Height
    34mm