  • PBA50F-3R3-CJN
PBA50F-3R3-CJN
advertisement
Manufacturer No:
PBA50F-3R3-CJN
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PBA50F-3R3-CJN
Package:
Datasheet:
PBA50F-3R3-CJN
Description:
Switching Power Supplies 50W 3.3V 10A Conn Type w/coating
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PBA50F-3R3-CJN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    279.99999g
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Published
    2017
  • Series
    PBA (50W)
  • Size / Dimension
    4.72Lx1.22W x 3.23 H 119.9mmx31.0mmx82.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    76%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    33W
  • Current - Output 1
    10A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    31mm