  • PBRC-12.00HR
PBRC-12.00HR
advertisement
Manufacturer No:
PBRC-12.00HR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-PBRC-12.00HR
Package:
CSMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PBRC-12.00HR
  • Package / Case
    CSMD
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    3
  • Tolerance
    0.7%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    1000 ppm
  • Operating Frequency
    12MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    10pF
  • Frequency Tolerance
    0.7%
  • Height
    2mm
  • Length
    7.4mm
  • Width
    3.4mm